Kuchenka Jetboil Flash Cooking System- sapphire

639,99 zł

Jetboil Flash Cooking System- sapphire to zestaw który świetnie sprawdzi się w górskich wyprawach. Dzięki wbudowanemu zapalnikowi piezo jednym naciśnięciem można rozpalić płomień, a niska waga kuchenki nie obciąża plecaka podczas drogi.

Dostępny

Udostępnij

Opis

Kuchenka Jetboil Flash Cooking System- sapphire to rewelacyjny zestaw do błyskawicznego przygotowania prostych posiłków.Dzięki zintegrowanemu z menażką napromiennikowi FluxRing® oraz mocowaniu pozwalającemu na podpięcie kompatybilnego palnika podczas gotowania wykorzystywana jest większa ilość ciepła, bo aż 70-80% i zużywana mniejsza ilość gazu.

Dużym atutem tego urządzenia jest palnik wyposażony w zapalnik piezo, dzięki czemu odpalanie nie sprawia żadnego problemu nawet w bardzo wietrznych warunkach. Dodatkowo palnik można zamieścić wewnątrz menażki jednym ruchem. Menażka natomiast wyposażona jest w:

  • neoprenowy izolator, który z jednej strony pozwala dużo dłużej zachować wysoką temperaturę, a z drugiej chroni przed oparzeniem o gorące naczynie;

  • pasek słuzacy jako uchwyt

  • mniejszą pętlę pozwalającą przymocowanie kuchenki do plecaka

Po zdemontowaniu palnika,pokrywa z tworzywa sztucznego służąca do zabezpieczenia spodu naczynia można zostać  wykorzystana jako kubek. W zestawie znajduje się również dopasowana do menażki pokrywka z zamontowanym odpowietrzeniem i dwoma otworami. pierwszy z nich umożliwia picie, natomiast drugi umożliwia montaż zestawu do filtrowania kawy lub herbaty, oraz praktyczna trójnożna podstawka pod kartusz umożliwiająca utrzymanie zestawu stabilnie na podłożu.

Dodatkowym udogodnieniem jest wstawka znajdująca się na neoprenowym izolatorze. W temperaturze otoczenia pozostaje ona czarna, jednak wraz z postępem gotowania i wzrostem temperatury stopniowo zabarwia się ona na pomarańczowy kolor, który rozprzestrzeniając się ku górze, wskazuje orientacyjny czas jaki pozostał do zagotowania wody.

W skład zestawu wchodzi:

  • Kubek o pojemności 1 litra ze zintegrowanym napromiennikiem FluxRing®

  • Palnik;

  • Pokrywka;

  • Trójnożna podstawka pod zestaw;

  • Izolator z neoprenu ze wskaźnikiem temperatury;

  • Osłona dolnej części służąca również jako kubek;

Zestaw JETBOIL rewelacyjnie sprawdzi się podczas wypraw gdzie liczy się waga sprzętu (zaledwie 480 g), który niesiesz na plecach. Lecz waga samego zestawu to nie jedyna zaleta, gdyż dzięki wydajności możesz zabrać ze sobą znacznie mniejszą ilość kartuszy, a wbudowany i opatentowany napromiennik FluxRing® kondensuje ciepło oddając je bezpośrednio do naczynia. W wyniku tego zabiegu palnik jest dwa razy bardziej wydajny od standardowego, gdzie wykorzystywane jest jedynie 20-30 % energii cieplnej.

Kuchenkę możesz zabrać wszędzie i na pewno nie odczujesz dodatkowego ciężaru, a dwukrotnie wyższa wydajność oszczędza twój czas i pieniądze na wydane paliwo, ponadto jej kompatybilna budowa czyni ją niezwykle praktyczną. Kartusz o pojemności na przykład 100 g pozwoli zagotować 10 litrów wody,a 230 g – 24 .

W menażce mieści się cały zestaw, tzn.palnik, trójnożna podstawka pod kartusz oraz sprzedawany oddzielnie kartusz 100 g, dzięki czemu zajmuje tyle miejsca co kubek.

Zestaw nie zawiera kartusza.

Waga zestawu: 465 g

wymiary: 104 mm x 180 mm.

Pojemność: 1 lSzczegóły

Waga465 g
Pojemność1 L

Do kompletu

Podobne produkty